Een familiereis door Afrika verbindt!
“Afrika, het is misschien niet het eerste continent waar je aan denkt wanneer je van plan bent met je kleine dreumes een verre reis te maken. Toch is het zeker mogelijk dit waanzinnig mooie stukje aardbol te bezoeken wanneer je dat graag wilt. De reizen die wij maken zijn volledig op maat geknipt naar jouw wensen en de samenstelling van je gezin. Off the beaten track familie-avontuur met korte reistijden, comfortabele lodges en in malariavrije gebieden? Met ervaren supermama’s in ons team is alles mogelijk!”
– Charlie
Een familiereis door Afrika verbroedert!
“Onze reizen zijn volledig op maat geknipt naar jouw wense. Off the beaten track familie-avontuur met korte reistijden, comfortabele lodges en in malariavrije gebieden? Met ervaren supermama’s in ons team is alles mogelijk!”
– Charlie
Reizen met een baby of peuter
Een verre reis met een baby, peuter of kleuter: het kost allemaal net wat meer voorbereiding, knopen moeten bedachtzaam worden doorgehakt en tijdens je reis moet je met net iets meer dingen bezighouden. Zo moet je maar net een fijne plek kunnen vinden om luiers te verschonen, zijn lange, hobbelige autoritten niet ideaal en ben je continu druk in de weer met DEET, bedekte kleding en geïmpregneerde klamboes. Toch is het zonde om om deze reden dit prachtige en diverse continent over te slaan. Met een op maat gemaakte reis zorgen wij voor een familie-avontuur die zorgt dat jullie niet nóg een vakantie na jullie vakantie nodig hebben. Een bijzondere reis waarbij jullie met een veilig en comfortabel gevoel het échte Afrika ontdekken: van weelderige natuurparken tot gezellige steden tot idyllische stranden. Onze kindvriendelijke partners maken van iedere dag een ontdekking en wij zitten on the ground klaar om jullie reis als kersverse ouders perfect te laten verlopen.
Op deze pagina vinden jullie een ballenbak aan inspiratie en informatie over reizen met baby’s, peuters of kleuters!
Babyproof reizen: waar moet je heen?
Baby-proof Afrika: voor welke bestemming kun je dan het beste kiezen? Dat hangt ten eerste af van de leeftijd van je kroost. Het Afrikaanse continent bereizen met een baby van acht maanden is natuurlijk een ander verhaal dan een kleuter van drie, die al behoorlijk kan lopen en een giraffe kan identificeren. Toch houden dezelfde vragen je bezig bij het kiezen van een bestemming. Kleine kinderen en lange reistijden zijn vaak geen gouden combinatie. Ook malaria ga je wellicht liever uit de weg. Daarnaast vinden jonge kinderen spelen vaak het allerleukst: waar die speeltuin dan precies staat op de wereld kan ze vaak een worst wezen. Hier geven we je wat advies welke landen je het best kunt bezoeken op basis van wat je belangrijk vindt in een reis met je kids!
Malaria: het is geen pretje, en zeker voor baby’s of hele jonge kinderen kan het gevaarlijk uitpakken. Hoewel je maatregelen kunt nemen wanneer je in malariagebieden reist, zijn er ook gebieden waar de malariamug gewoon helemaal niet voorkomt! Landen waar je dan het beste voor kunt kiezen zijn (grote delen van) Zuid-Afrika en Namibië. Bij deze landen zijn de reistijden over het algemeen langer. Deze bestemmingen ontdek je voornamelijk per roadtrip en highlights en experiences liggen vaak verder bij elkaar vandaan.
Wanneer je liever in landen wil reizen met kortere reistijden is Oost-Afrika een goede optie. Vooral Kenia, Tanzania, Oeganda en Rwanda zijn landen met vriendelijke bewoners waarbij je veel kan zien en meemaken zonder veel uren in de auto te hoeven zitten. In Kenia kun je zelf van Nairobi naar de kust met de trein! Omdat deze dwars door een Nationaal Park rijdt, kun je olifanten en giraffen zien vanachter het treinraam. Vooral in Rwanda zijn de afstanden kort: het land is namelijk kleiner dan Nederland! De economie van Rwanda is verder ontwikkeld, het is schoon, georganiseerd en bloedmooi.
Welke van deze bestemmingen je ook kiest: comfortabele en baby-proof accommodaties (met een fijne ruimte om je baby te verschonen!) kunnen wij overal voor je regelen.
Onze jongste reizigers in beeld
Rondreizen met je baby of peuter in Afrika
Op safari?
Hoe geschikt zijn safari’s eigenlijk voor baby’s of kleuters? Een baby heeft waarschijnlijk niet echt een boodschap aan zo’n safari, en zal het voornamelijk ervaren als een hobbelige autorit. Wanneer je met een baby bent is het daarom aan te raden om bijvoorbeeld een conservancy op te zoeken waar de regels wat soepeler zijn. Maar ook zijn er andere manieren om waanzinnig wild te zien zonder in de auto te hoeven stappen. Zo kun je te voet boswandelingen maken waar je verschillende apen en vogels kunt spotten, of je stapt in een bootje en ziet olifantenfamilies zich wassen in de rivier terwijl nijlpaarden nieuwsgierig bij je boot komen kijken. Ben je aan de kust? Grote kans dat je op zoek kunt naar dolfijnen, en het water is zo helder dat je niet eens hoeft te snorkelen om allerlei gekleurde visjes te zien.
Hoe zit dat met vervoer?
Treinen zijn schaars, binnenlandse vluchten zijn duur en bussen zijn niet altijd veilig en leggen waanzinnig lange afstanden af. Daarom organiseren wij onze familiereizen meestal per auto! Je kunt – met of zonder chauffeur – op je eigen tempo door het land tuffen en hebt daardoor superveel vrijheid. Je kunt stoppen op plekjes onderweg waar je anders nooit zou komen, en ontmoet mensen die je anders niet zou ontmoeten. Wij zorgen dat de reistijden niet te lang zijn en dat je langs de mooiste locaties komt!
Geschikt voor elk gezin
Het maakt niet uit wat de samenstelling is van jouw gezin. In Afrika kun je prima rondreizen met kinderen, je kunt bijvoorbeeld denken aan;
- Zuid-Afrika met een baby
- Zuid-Afrika met een peuter
- Alle bestemmingen
Wat antwoorden op jullie vragen
Is het veilig om met kleine kinderen door Afrika te reizen?
Overal waar je komt, zal niet jij maar jouw kind aangesproken worden en alle aandacht krijgen. Over het algemeen is iedereen namelijk dol op kinderen! Onze Travel Designers houden bovendien de veiligheid in de verschillende landen in de gaten. Hieronder valt ook de politieke situatie. Uiteraard sturen wij geen reizigers naar gebieden die niet veilig zijn. Verder hebben wij hier ook mama’s zitten die je goed advies kunnen geven. Dus start een chat en vraag maar raak!
Hoe zit het met malaria en andere ziektes?
Er zijn gebieden in Afrika waar malaria voorkomt en uiteraard wil je je kind daartegen beschermen. Maar er zijn ook genoeg gebieden zonder malaria, zoals een groot deel van Zuid-Afrika, een deel van Namibië en hooggelegen delen in Oost-Afrika zoals Nairobi. Het is in ieder geval verstandig om in malariagebieden na zonsondergang voor lange kleding te zorgen en DEET aan te brengen. Neem een eigen (geïmpregneerde) klamboe mee en spuit deze vooraf in met DEET. Het is ook aan te raden om Malarone (profylaxe) te slikken. Laat je voor de reis geval goed adviseren door de GGD of huisarts!
Pas verder op met drinkwater. Geef je kindje alleen water uit flessen waarvan de dop nog intact is (of een plasticje omheen zit). Is dat niet het geval, of weet je niet zeker waar het drinkwater vandaan komt, neem dan het zekere voor het onzekere en laat het staan. Ben ook voorzichtig met ijsjes en ijsklontjes, deze zijn vaak van kraanwater gemaakt.
Zijn er medische voorzieningen?
In stedelijke gebieden in Zuid-Afrika en in Nairobi is het niveau van de medische zorg hoog. Daarbuiten kunnen de medische voorzieningen wat beperkter zijn. We raden het aan om op tijd een gesprek te plannen met de GGD om vaccinaties en andere middelen goed te regelen. Wat handig is om mee te nemen voor kids: paracetamol (zetpillen of kauwtabletten) en neusspray.
In wat voor accommodaties verblijven we?
We maken samen met jou een reis op maat, op basis van jouw wensen! Natuurlijk zoeken we beste plekjes uit die passen bij families, zoals accommodaties met familiekamers, een zwembad en genoeg ruimte om te spelen. De meeste accommodaties hebben goede voorzieningen voor kleine kinderen zoals babybedjes, verschoonmatjes en kinderstoelen. Voor gezinnen is een privévilla aan de kust echt een must. Hier hebben jullie alle vrijheid en kunnen jullie optimaal relaxen als de kids in bed liggen. Krijg alvast een indruk van al onze accommodaties in Zuidelijk en Oost-Afrika.
Wat zijn de reisafstanden?
Lange autoritten en kleine koters: niet echt een ideale combinatie. Wij houden hier uiteraard rekening mee! We zorgen bijvoorbeeld voor korte afstanden en voldoende rust in jullie reisschema. In het reisplan dat je vooraf van ons ontvangt, geven overal we de verwachte reistijden aan. Wil je advies hierover van een van onze mama’s on the ground? Laat het ons weten in de chat!
Zijn er luiers verkrijgbaar?
Luiers zijn overal in Afrika prima te krijgen, al zijn ze wel iets duurder dan in Nederland. Je hoeft dus niet voor een paar weken aan Pampers mee te zeulen! Je kan er natuurlijk ook kiezen voor wasbare luiers te gebruiken, zoals veel locals doen. Maar je moet daar maar net zin in hebben tijdens je vakantie..
Moet je babyvoeding zelf meenemen?
Geef je flesvoeding? Dan vraagt dat wel wat voorbereiding. Opvolgmelk is in Oost-Afrika verkrijgbaar maar is duur en bevat vaak veel suiker. Je kunt dus het beste een basisvoorraad meenemen vanuit Nederland, net als pap, koekjes en potjes.
Welke items moet ik nog meer meebrengen?
Een Maxi-Cosi en een draagdoek of -zak zijn handig! Buggy’s en kinderwagens zijn dan weer niet echt Afrika-proof, deze kun je beter thuislaten. Wil je een autostoeltje? Wij regelen het voor je! Verder kun je gewoon meenemen wat je altijd meeneemt op reis, zoals hydrofiele doeken, speelgoed, knuffels, zwembandjes, een zonnehoedje en veel zonnebrand (factor 50+). Doorloop deze checklist en je bent good to go!
Heb je nog een andere vraag?
Lees nog meer tips over reizen in Afrika in onze FAQ of in ons blog Door Kenia reizen met kinderen.
Een aantal van onze unieke Afrika experiences
Safari in private conservancy Lumo
ILE SAINT MARIE ISLAND
Oud-koloniaal havenstadje, Tanga
WILD VAN DE TRANSKEI – WILD COAST
Sani Pass en Lesotho
Selfdrive Namibie
Kenia highlights voor kersverse ouders
Tanzania highlights voor kersverse ouders
Zuid-Afrika highlights voor kersverse ouders
Kaapstad
Kaapstad heeft het allemaal. Hippe food markets en luxe stranden. Vlak naast de stad ligt de uitdaging voor de avonturiers.
Kruger National Park
Het Kruger Park is 380 km lang en 60 km breed, en daarmee een van de grootste wildparken ter wereld! Met de volledige Big 5 die er rustig rondhuppelen.
De Hoop Nature Reserve
Voor de echte natuurliefhebber! Achter de zandstranden en rotsen ligt een uitgestrekt duingebied en verder landinwaarts een groot vers water meer.
Bettysbaai, Hermanus en Gansbaai
Hermanus en Gansbaai zijn de uitgelezen plekken om gigantische zeemonsters eens van dichtbij te bekijken. Voor walvisfanaten is dit dé bestemming!
Afrika highlights voor kersverse ouders
Verantwoord op reis
We wonen en werken in Nairobi, Kenia, en dat is niet zonder reden! We houden niet alleen van het land, we zien ook veel potentie in de Oost-Afrikaanse reissector. De markt is echter nog erg traditioneel en draagt lang niet altijd in positieve zin bij aan de duurzame ontwikkeling van de regio. Gelukkig hebben wij, doordat we gevestigd zijn in Nairobi, de kans om het anders te doen – wij willen het onbenutte potentieel benutten! Hoe we dat doen, lees je op deze pagina.
Contact met bewoners
We hadden het er hierboven al even over, contact met de bewoners vinden we super belangrijk. Door contact te maken met de mensen die wonen in het gebied waar je rondreist, krijgt je meer diepgang. Denk bijvoorbeeld aan een bijzondere homestay! Familie Prins ging jullie voor! In de video zie je een samenvatting van hun reis: bijzondere ontmoetingen, een overvloed aan wildlife en heerlijk relaxen op Takawiri Island.
Hoe werkt ‘t eigenlijk?
Lijkt dit je wel wat? Je kunt via dit formulier een reisadvies op maat aanvragen. Gewoon een vraag of wil je meer informatie? Neem contact op via dit formulier of chat met onze Charlie’s Angels: onze Afrika-specialisten. Vervolgens gaan we met elkaar mailen, bellen of skypen, om samen een op maat gemaakt reisadvies en een offerte op te stellen. Als die helemaal naar jullie wensen is, volgt het definitieve programma, de factuur en last but not least, de reis zelf! Waar wacht je nog op? Karibu Africa!
Check hier meer over onze accommodaties!
Kibo Safari Camp
Kamperen met kids een gedoe? Niet bij Kibo Safari Camp! Hier ervaar je de ultieme safari-feeling, met de luxe van een lodge. Sluit een game drive door Amboseli National Park af met een duik in het zwembad, voor je je op het weldadige buffet stort. Kinderstoelen, campingbedjes, klamboes en zelfs een warme douche; de sfeervolle safaritenten zijn van alle gemakken voorzien. En dat allemaal met de machtige Kilimanjaro als decor. Do we need to say more?
Privévilla aan de kust
Zwembandjes, emmertje, schepje: meer is er niet nodig om jouw kids te vermaken. Voor gezinnen is een privévilla aan de kust echt een must. Hier hebben jullie alle vrijheid en kunnen jullie optimaal relaxen. Huur er eventueel een chef bij die ’s avonds een lekkere maaltijd voor jullie bereidt. En als de kinderen op bed liggen hoef je niet op een klein balkonnetje te zitten, maar kun je met de voetjes in het zand genieten van de spectaculaire sterrenhemel. Pure romantiek!
Yellow Haven
Bij Yellow Haven ontsnap je even aan de hustle en bustle van het bruisende Kampala. Je vindt dit door papyrussen omringd paradijsje aan de oever van het Victoriameer. De verschillende appartementen hebben een Nederlands tintje en er is zelfs een boomhut. Dobber samen met je kinderen in de infinity pool of neem ze mee naar Wonder World Amusement Park: een leuke speeltuin voor jonge en oudere kids op maar 5 kilometer afstand van Yellow Haven.
Addo African Home
Zijn jouw kinderen ook helemaal gek op olifanten? In Addo Elephant National Park spot je ze overal. Dit park is malariavrij en je hoeft geen grote afstanden af te leggen. Ideaal met kleine koters! Het gezellige guesthouse Addo African Home is de perfecte uitvalsbasis om het park te verkennen. Op deze voormalige boerderij draait alles om eco en fair trade. Er is een giga tuin vol groenten en fruit en zelfs een zwembad dat volledig organic is.
Ideeën opdoen met onze specialisten? Onze Charlie’s Angels staan voor je klaar!
WAT ONZE REIZIGERS OVER ONS ZEGGEN

Wij zijn afgelopen jaar via Charlie's Travels naar Kenia geweest en hebben daar een prachtige reis gemaakt! Voorafgaand aan de reis hebben wij met Claudy van Charlie's Travels ons budget en onze wensen besproken. Wij wilden graag safari, kust en stad combineren met familiebezoek. Daarbinnen wilden we luxe accommodaties combineren met meer basic accommodaties om zoveel mogelijk verschillende aspecten van het land te ervaren. Charlie's Travels heeft onze wensen meer dan vervuld en ons absoluut fantastisch begeleid bij onze reis, zie hieronder:
1. Planning vooraf: Claudy besprak met ons in no-time een globale planning voor onze vakantie. Nadat we hiermee akkoord waren, kregen we de link naar een prachtige, gepersonaliseerde webpagina toegestuurd, waarin in detail onze vakantieplanning stond beschreven. Dit inclusief accommodaties, eventuele excursies, maaltijden en chauffeurs (drivers). Wij waren zelf erg druk met ons werk in deze periode en daarom extra blij met alle aandacht en verzorging die we van Claudy ontvingen met betrekking tot de planning van onze reis 🙂
2. Voorbereiding reis: Voorafgaand aan ons vertrek hadden we zeer prettig contact met Claudy over de voorbereiding van onze reis en het te verwachten verloop van de eerste paar dagen en de rest van de reis.
3. Aankomst: bij aankomst ontvingen we een Keniaanse simkaart, zodat we internet hadden in Kenia (handig ook voor Ubers!) en we makkelijk konden communiceren met onze drivers.
4. Accommodaties: de accomodaties die voor ons waren geboekt ((i) Bilashaka Loge bij Lake Navaisha, (ii) een overnachting bij de Masai, (iii) Enkorok Mara Camp in de Masai Mara, (iv) Azhari Beach Suite - Inshallah Kenya en (v) Distant Relatives in Kilifi) zijn top. Wij raden met name aan:
- Enkorok (vriendelijk personeel, heerlijk eten, panoramische locatie)
- Azhari Beach Suite (geen woorden voor - absoluut FANTASTISCH); en
- Distant Relatives in Kilifi. Dit is een heerlijk relaxte plek waar je de hele dag kan chillen, lekker kan eten, smoothies kan drinken, yoga kan doen en kan mengen met locale en internationale mensen (wel een beetje vochtige bedden maar dat kwam door regenval in de nacht en ontbreken van ramen (alleen gordijnen) in de hutten). We hadden hier zelf een nachtje bijgeboekt, omdat we het zo naar onze zin hadden 🙂
5. Veiligheid: gedurende de reis wisten we steeds waar we aan toe waren, stonden de drivers overal voor ons klaar en hebben we ons geen moment onveilig gevoeld. We willen met name Solomon Kimani bedanken voor de onwijs leuke en persoonlijke gesprekken onderweg! We hebben veel van Solomon geleerd. Door Solomon hebben we ons bovendien heel veilig gevoeld in Kenia.
6. Bijzondere ervaringen: bijzonder is de nacht die we bij de Masai meemaakten. Wij vonden dit een authentieke ervaring die je - voor zover wij weten - alleen op deze manier bij Charlie's kan meemaken! Het was enorm bijzonder om de Masai bij volle maan in de avond hun traditionele dans te zien dansen! Houd er wel rekening mee dat de slaapplek zeer primitief is en dat de Masai ook wat geld willen verdienen. We moesten nog bijbetalen voor de dans en een kampvuur, maar dit was wel absoluut de moeite waard. Een andere geweldige ervaring is een tour door de wijk Kibera in Nairobi door inwoners van Kibera. Doe dit zeker om een andere kant van Nairobi te zien!
7. Tot slot: als je tot hier bent gekomen met lezen en nog twijfelt: ga zeker met Charlie's Travels op reis! Wij raden Charlie's Travels absoluut aan voor een veilige, persoonlijke en fantastische trip en willen Charlie's, Pollina en in het bijzonder Claudy enorm bedanken voor onze geweldige reis!


Toppers!! Zelfs bij calamiteiten zijn ze altijd te bereiken. Denk je ooit aan een reis in Afrika!? Dan moet je echt bij Charlie’s zijn!!!❤️
1 tip! Neem eens een Safari dag vrij, maak een wandeling, geniet van de omgeving, de bijzondere mensen en bezoek een school!








🇺🇬🇺🇬🇺🇬🇺🇬

Kortom, we waren vooraf al blij met de manier waarom de reis tot stand kwam en kijken met tevredenheid terug op wat Charlie’s Travels met al hun over aardige TOUR GUDES heeft neergezet!


We didn't have so much time in Kenia but because of Charlie's we made the most of all the 5 days we had here. From visiting Sheldrick Elephant orphanage, downtown Nairobi with the locals and motorcycle safari in Amboseli National Park. The highlight was flying to Amboseli with a small plane where we saw Mount Kilimanjaro, elephants from the sky and zebra's crossing the landing strip!
Every bit of the trip was so well arranged and because it was our honeymoon we had everything private which was really nice. Thanks again for the great adventures, we'll never forget this experience!

We had very specific request (climbing Mt. Kenya, safari and kitesurfing in Diani Beach) in relatively short time period. Only because of the perfect planning and organisation by Charlie's Travels, we were able to fulfill these requests.
Our travel schedule was perfectly custom made, all transfers and drivers were reliable and on time.
The booked accommodations were amazing, especially the 'specials' in Nairobi (that we would have never found by ourselves).
During our trip, Emiel and Brenda were always ready for support or advise.
Concluding: careless and perfect holiday!

De hele reis was goed uitgestippeld, leuke gidsen, mooie accommodaties en prachtige natuur.





Helaas viel onze tribal trek letterlijk in het water doordat er zoveel regen was, dit had voorkomen kunnen worden dus dat is een tip voor Charlies voor volgende reizen!



Er waren wel een aantal momenten die niet zo goed geregeld waren die van te voren wel gefixt hadden kunnen worden. Sommige dingen heb je niet in de hand en dat is niet erg maar een aantal fouten hadden voorkomen kunnen worden. Zo hadden wij verwacht in een private villa te zitten maar zaten we daar met oud en nieuw 4 nachten met een ander gezin. De prachtige reis afgesloten met een geweldige boottocht in het zuiden van Kenia, echt een aanrader!!

Charlie's Travels helped me book every trip I wanted to do on a very tight scedule. They were flexible and always reply within a maximum of a few hours.
Because they give you a simcard when you land, they stay in touch even throughout your trip. They asked me how I was doing and wanted genuine feedback on how I experienced things. This made me feel like a wasn't even a customer to them, but almost like a friend. It's a very nice way to deal with your customers and I hope they will continue this!




Wat hebben we genoten en wat zat het programma goed in elkaar. De mooiste plekjes, de leukste gidsen, de bijzondere hotels en lodges en het direct persoonlijke contact via WhatsApp met de organisatie. De afwisseling tussen ontspanning en inspanning; kortom: een aanrader voor iedereen die naar Tanzania wil!
Of natuurlijk naar een van de andere bestemmingen die ze bieden. Een reis op maat door Charlie’s Travels
























The whole trip is managed very well by Charlies Travels.
Really cool roadtrip through Kenya with different National Parcs. All accomodations and parc fees were included, that was really nice.
Communication with Charlies Travels was great. We also received a SIM-card so we could keep in touch with them! It worked out very well!
Charlies Travels has a high service level of customerservice! always availlable and always friendly!
We have booked two weeks of Safari. The first week was selfdriving and the second week was groupsafari Maasai Mara combined with gamedrives in other National Parcs. We loved the combinations of selfdriving and organized safari!!!
In the Maasai Mara we saw the Big 5! Amazing!
Charlies Travels knows Kenya very well. You will visit really cool places, you otherwise not will see.
They are really good in tailor-made trips! 😎

Tanzania was onze (jong stel 27-30 jaar) eerste reis die we via een organisatie lieten regelen. In de voorafgaande jaren naar Azië en Zuid-Amerika hadden we dit zelf gedaan. Zodoende waren we benieuwd naar hoe dit zou verlopen. We hadden Charlies Travels aangeraden gekregen via vrienden die enthousiast waren over hen.
In de voorbereiding hadden we laagdrempelig Nederlands contact met Simone en later Claudy (beide opererend vanuit Kenia) waarbij ze goed luisterden naar onze persoonlijke wensen voor de reis naar Tanzania. Zo wilden we graag op het einde naar Mafia eiland vanwege de walvishaaien, maar meerdere andere organisaties boden dit niet aan of negeerden deze wens. Charlies Travels wilde dit juist wel graag met ons verder uitzoeken.
Ze hebben vanaf de voorbereiding tot aan het eind van de reis klaargestaan voor allerlei vragen met daarop passende antwoorden. De voorbereiding was erg uitgebreid via mail, Whatsapp en naar keuze ook een kort gesprekje via Skype. We kregen een persoonlijke website waarop onze reis stond uitgestippeld met foto's en tekst. Zo kregen we bijvoorbeeld informatie over wat er waar te doen was, welke accommodatie we kregen en welke maaltijden er wel/niet bijzaten. Dit gaf een mooi en duidelijk overzicht van onze reis. We kregen de tijd om na te denken en een aantal veranderde voorkeuren werden na overleg aangepast. We kregen op aanvraag ook inzicht in verschillende opties met verschillende prijzen (bijvoorbeeld groeps- vs privesafari), wat goed heeft geholpen bij het maken van onze keuze. We voelden tijdens het hele proces ook geen druk om de reis bij hen af te nemen of bepaalde tripjes vooraf vast te leggen, wat absoluut een pluspunt was. Hierdoor konden we ook zelf nog dingen uitzoeken en ter plekke regelen.
De geregelde accommodaties waren dik in orde, we hadden deze zelf vooraf nagezocht op Booking.com. Tijdens de safari werd één nacht een hoogstwaarschijnlijk betere accommodatie (mooi bovenop een berg) geregeld gezien de geboekte accommodatie plots niet meer beschikbaar was. De gids tijdens de safari was erg vriendelijk en zorgde goed voor ons. Hij speelde in op onze behoeften en adviseerde waar nodig.
Tijdens de reis hebben we zelf een aantal maal contact moeten opnemen met Charlies Travels of met de door hen aangegeven contactpersoon in Tanzania. Dit was vanwege een pick-up die te laat was of niet kwam opdagen (aan het begin van de safari en transfer naar het vliegveld). Waarbij het laatste geval wel even stress gaf. Op dit soort momenten hadden we altijd een nummer wat we konden bellen of de accommodatie die ons ter hulp stond. Bovenstaande situaties leken geen uiting van vooraf slecht geregelde zaken door Charlies Travels, zij zijn ook afhankelijk van de betrouwbaarheid van lokale mensen en zoals meermaals werd aangegeven gebeuren zaken in Afrika niet altijd zoals gepland..
Al met al hebben we een prachtige reis gehad, zijn we zeer tevreden over Charlies Travels en raden we hen zeker aan!







Goede accomodaties, altijd bereikbaar mocht je vragen hebben.
Gewoon een top organisatie!!

Simone really put together a great variously trip and it was really off the beaten track. We did things that we wouldn't do if we planned the trip ourselves, and in the end they were the most unforgettable experiences.
For (in my opinion) a really honest price they help you with literally everything!! They have really cool guides they work with and they showed us the REAL African experience in Kenya, Tanzania and Zanzibar. They keep in touch with you along the way, help you with tips and reservations (big thanks to Simone & Kennedy)!
Long story short: if you want the real african deal, you really should book your trip with Charlie's Travels.










We visited down town Nairobi with ex-street boys, sailed among the hippos, cycled between the zebras and giraffes, walked around local markets, read books and of course visited the Masai Mara.
Charlie's Travels is definitely recommended if you want to make a trip in Kenya. Next time by train to Mombasa ...



kortom een onvergetelijke reis met fantastische begeleiding! Wanneer de hulp van alle lieve mensen nodig was tijdens dr reis dan waren ze er dat nog nacht.

Our wish for the summer of 2019 was to make a roadtrip through Kenya. The two of us ... without a driver
and without a guide. It was not easy to find an organization that could help us with that.
It soon became clear to us that it is not usual to travel this way.
And then we found Charlie's Travels. Together with this great travel agency, and in our case
with Simone Langejan, we have put together a fantastic trip.
We travel all over the world and are quite critical ... but Simone helped us enormously
when selecting a car (Landrover!), compiling the route and finding the most original overnight places.
During this great trip, she and Dorcas (the Kenyan employee) were ready to immediately solve
the problems that came our way (this is Africa ... :)). Despite the (mostly) bad roads, the chaotic
traffic and the bad car that regularly let us down but thanks to the beautiful,
versatile country, the extremely friendly people and the enormous amount of wildlife, it was one of the best journeys ever!
Reinier (55) and Linda (51) Ubels, Ede









De begeleiding in het kiezen van de locatie, het programma en ter plaatse waren professioneel en sloot goed aan op onze wensen.
Thanks Charlie voor deze fantastische reis!



Met onze 2 kinderen van 9 en 2.5 was dit heel goed te doen. Zelf gereden, de trein gepakt en
naast safari ook 2x lekker gewandeld (mt kenya en taita rocks/Hills) en afgesloten aan de heerlijke kust bij galu beach. Charlies heeft ons echt ontzorgt door de organisatie vooraf en support tijdens de reis. We raden ze dan ook van harte aan....ook als je al bekend bent met reizen in Afrika danwel met kinderen wilt reizen. 👍🏾👍🏾👍🏾

















Camping in the Masai Mara (spotting heyena eyes with a torchlight at night is fun!) was one of the many highlights that we will never forget! Thanks everybody at Charlie’s Travels for organizing a holiday we will never forget!


The entire three week journey was exactly what we hoped for. First a Safari through the northern National Parks with some amazing views. Then headed to the town of Moshi, including trips to the Materuni waterfall and the Kilimanjaro (which included a great guide, thanks Deus!) Next we seeked our adventure to the Usambara Mountains with local guide Raymond, which was an amazing three day hike! We concluded our honeymoon on the island of Zanzibar bathing in luxoury.
Thanks for a great organized journey through Tanzania!









The guides, accommodations and drivers were all great. And I know out of experience that’s not always easy in Kenya.
Thanks Aster and Erick!


Vijf sterren voor Charlie's!


🦒🐘🦓🦛🐆

We danken met name Sarah en Brenda die ons de mooiste plekjes hebben getoond en die altijd klaar stonden voor onze vragen, ook was het fijn om hun persoonlijk te ontmoeten op ons vakantie adres in Nairobi...
Wat het mooiste was aan onze vakantie, eigenlijk alles van Kisumu tot Rangala, Navasiha met de mooie fietstocht door Hells gate, safari bij Masaai Mara, Nairobi met de straatboefjes en Zanzibar met de mooie stranden en Stone Town...
Teveel om op te noemen😍
Ik beveel Charlie's Travel dan ook zeker aan !!
top ga zo door !












Charlies Travels bedankt!

De verschillende accomodaties maakte de reis extra speciaal! De big 5 kunnen we dan ook afstrepen mede door de goede organisatie! Charlies Travels heeft de reis tot in de puntjes verzorgd! Dank!


Daarna op weg naar Lake Naivasha, waar de laatste kilometers al het eerste wild opdook. Eind van de middag op bootsafari, wat fantastisch was. Een meer met onwijs veel hippo’s! Een korte stop voor een pispauze leidde tot iets prachtigs, we stonden op 5m afstand van een stuk of 10 giraffen.
Bij terugkomst hoopten we op wat Wildlife in de tuin, helaas. Echter ‘s avonds bij het kampvuur kwamen we er met het licht van een ranger achter dat de hele tuin vol stond. Giraffen, zebra’s, antilopen, buffels en zelfs hippo’s. Wat een onvergetelijke ervaring.
De rit naar het volgende park was iets langer, maar in goed overleg met de drivers, kwamen we mooi op tijd aan. Een afternoon safari in Amboseli was de volgende geweldige activiteit. Wat een waanzinnig park met altijd de Kilimanjaro op de achtergrond. We zagen de eerste leeuw van de in totaal 16 leeuwen die we gezien hebben gedurende de reis. Fantastische beesten. Volgende morgen vroeg op, wat een prachtig schouwspel opleverde. Een groep van 5 leeuwen met 3 kleintjes, waarvan de kleine leeuwen een kudde zebra’s ging opjagen.
De dagen daarop weer safari in tsavo en lumo. Onderweg naar lumo lag iedereen in de bus even te maffen, maar werd letterlijk wakker geschut door de driver even niet op de weg lette. Hij zag namelijk 2 cheeta’s onder een boom, waarna hij op de rem trapte, omdraaide en er heen reed. Zo bijzonder en speciaal dat we die beesten door Judas, de driver, van zo dichtbij hebben kunnen zien.
Tussendoor nog bij de Masaai geweest waar we het echte leven van deze stam hebben kunnen aanschouwen. In de middag eerst zelf een geit slachten, waarna deze na een motorsafari klaar stond.
De laatste dagen aan het strand van diani beach waar we onze vaste chef Chris achter ons hebben gelaten. Wat een maaltijden kan deze man neer zetten met de gelimiteerde keukengear die hij tot zijn beschikking had.
Charlies travels heeft onze lustrumreis gemaakt. Top drivers, top chef, goede communicatie met reisleiders, alles was top geregeld! Wat een fantastisch lustrum!
Cheers met een welverdiende Tusker!!


Groet,
Michael


Want wonderen hebben we gezien. Heel Kenia is eigenlijk een grote safari. Niet alleen de parken en de beesten waren een groot succes maar ook de betonnen jungle die Nairobi heet was een aparte ervaring. Achterop bij Savvy Riders is het ons niet gelukt de logica van de stad te ontdekken. Ik denk dat je dat ook niet moet willen als toerist en de stad moet laten leven zoals hij is. Want het werkt, op z’n Afrikaans dan. We hebben veel te maken gehad met “Afrikaanse uurtjes”
Alles duurt hier gewoon langer. Wat ook begrijpelijk is als aan bloedhete zon wordt blootgesteld.
Lekker “tannen” zat er de eerste week niet bij. We hadden een bomvol programma wat heel fijn was met zon grote groep. Er was eigenlijk geen moment waar het door Charlies travels en ons samengestelde programma dat toeliet. Hulde daarvoor. Nog nooit zoveel dieren gezien in zon korte periode ik denk dat de combinatie Hell’s Gate, Amboseli, Tsavo en Lumo een geweldige combinatie was. De afwisseling van dieren en landschap was indrukwekkend om te zien en te ervaren. Vooral het begin van de reis bij hell’s gate en specifiek bij onze lodge daar - Bilashaka was geweldig. Deze lodge die eigendom is van een Nederlands gezin kon geen betere eerste ontmoeting bieden met het wild woonachtig in Kenia. Voor onze veranda liepen op enkele tientallen meters de giraffen, zebra’s, bavianen en als klapper op de vuurpijl nijlpaarden. Op een gegeven moment hadden we het idee dat het niet beter kon worden omdat we al zoveel van zo dichtbij hadden meegemaakt, maar niets was minder waar. De dagen die volgde stapelden het ene na het andere hoogtepunt zich op wat de eerste safari week tot een ongekend succes maakte. Met voor mij wel als echt hoogte punt de reis tussen Tsavo en Lumo waarbij onze gids Judah van een onmogelijke afstand twee rustenden jachtluipaarden onder een boom spotte. Fantastisch! De drivers waren erg bezig met het spotten van dieren zelfs buiten de parken dus. Judah zag met zijn 28 jaar ervaring als safari gids dingen die wij nooit gezien hadden. Stone de andere driver was meer van de weetjes en de grappen. Zo maakte ze een goede combinatie voor onze groep. Daarbij kwam dat kok Chris ons iedere dag voorzag van goed ontbijt, lunch en avondeten op het moment dat wij dat wilden. Kortom alles top geregeld! Bedankt voor alles Charlies Travels en tot de volgende reis!

Bij thuiskomst kon geen antwoord geven op de vraag ‘hoe was het’, dat is onbeschrijflijk en zelfs foto’s zeggen niet genoeg. Alles was top geregeld in een prachtig land. De drivers Stone en Juda hebben veel ervaring zowel met rijden als met entertainen en informeren! Goed gegeten door onze kok Chris op prachtige locaties. Nogmaals, onbeschrijflijk. Koen, Pien en natuurlijk Charlie, bedankt!

Want wonderen hebben we gezien. Heel Kenia is eigenlijk een grote safari. Niet alleen de parken en de beesten waren een groot succes maar ook de betonnen jungle die Nairobi heet was een aparte ervaring. Achterop bij Savvy Riders is het ons niet gelukt de logica van de stad te ontdekken. Ik denk dat je dat ook niet moet willen als toerist en de stad moet laten leven zoals hij is. Want het werkt, op z’n Afrikaans dan. We hebben veel te maken gehad met “Afrikaanse uurtjes”
Alles duurt hier gewoon langer. Wat ook begrijpelijk is als aan bloedhete zon wordt blootgesteld.
Lekker “tannen” zat er de eerste week niet bij. We hadden een bomvol programma wat heel fijn was met zon grote groep. Er was eigenlijk geen moment waar het door Charlies travels en ons samengestelde programma dat toeliet. Hulde daarvoor. Nog nooit zoveel dieren gezien in zon korte periode ik denk dat de combinatie Hell’s Gate, Amboseli, Tsavo en Lumo een geweldige combinatie was. De afwisseling van dieren en landschap was indrukwekkend om te zien en te ervaren. Vooral het begin van de reis bij hell’s gate en specifiek bij onze lodge daar - Bilashaka was geweldig. Deze lodge die eigendom is van een Nederlands gezin kon geen betere eerste ontmoeting bieden met het wild woonachtig in Kenia. Voor onze veranda liepen op enkele tientallen meters de giraffen, zebra’s, bavianen en als klapper op de vuurpijl nijlpaarden. Op een gegeven moment hadden we het idee dat het niet beter kon worden omdat we al zoveel van zo dichtbij hadden meegemaakt, maar niets was minder waar. De dagen die volgde stapelden het ene na het andere hoogtepunt zich op wat de eerste safari week tot een ongekend succes maakte. Met voor mij wel als echt hoogte punt de reis tussen Tsavo en Lumo waarbij onze gids Judah van een onmogelijke afstand twee rustenden jachtluipaarden onder een boom spotte. Fantastisch! De drivers waren erg bezig met het spotten van dieren zelfs buiten de parken dus. Judah zag met zijn 28 jaar ervaring als safari gids dingen die wij nooit gezien hadden. Stone de andere driver was meer van de weetjes en de grappen. Zo maakte ze een goede combinatie voor onze groep. Daarbij kwam dat kok Chris ons iedere dag voorzag van goed ontbijt, lunch en avondeten op het moment dat wij dat wilden. Kortom alles top geregeld! Bedankt voor alles Charlies Travels en tot de volgende reis!























Best online hosts: Derek and Brenda
Best ever driver/guide: STONE (our star!)
Best sundowning: Lake Naivasha, rainbow included
Best people; ALL Kenyans. So helpful and friendly
Best experience: the urban Nairobi walk with the guys from Nai Nami https://www.charlies-travels.com/kenia/nairobi-street-tour/
Best picnic: under a tree in the Masai Mara
Best family fun: playing cards every night, our heads and hearts full of memorable experiences
Best food: all those local curry's and the chapati with beans and chili after the Nairobi walk
Best souvenir: a scorpion made of crown corks bought from 'The Man Who Never Gives Up'. This was printed on his t-shirt: brilliant! Best salesman ever.
Best animal: ALL of them. Each of us had their favorites. Too many to mention, (we saw 4 of the big5), we loved them all, including the fat black caterpillars in our villa at Diani Beach
Best challenge: cycling back from Hell's Gate with 2 flat tyres, we managed thanks to STONE, our star!
Best of all: all those new memories we created.


Thanks to the team and the locals hosting us!

Thanks to the team and the locals hosting us!








Well organized by Charlie's Travel, great support all the way, maximum flexibility, beautiful accommodations and the guides were absolutely lovely.
Charlie's Travel does what it says:
Create your own adventure - Totally off the beaten track
Highly recommended!












The Masaai trek in Loita Hills was superb, the scenery is stunning, Chris is a fantastic chef and the Masai guides are very nice, share great stories and are great fun to be with. Aimee was coordinating it all. She is allways there when you need her, she is very committed to making it the best trip possible.


Het begon al goed met het plannen van de reis, ze vroegen wat wij leuk vinden en hebben daarop een schema gemaakt. Het was een mooi "off track" schema we hebben zelf met een huur auto van het ene verblijf naar het andere gereden. De auto werd naar ons gebracht en alle pick ups voor activieteiten en alle accomodaties waren top geregeld en zeer verschillend, we hebben in een boomhuis overnacht, in een bus, gecampeerd en bij locals thuis. Het was een geweldige ervaring.Hierdoor hebben we ook een echt kijkje kunnen nemen in de Keniaanse cultuur, en dan nog alle mooie dieren die we hebben gezien, onder andere leeuwen tijdens de safarie's en zelfs een whaleshark met duiken.
Lang verhaal kort het was een geweldige ervaring en alles was goed geregeld. Ook als er vragen waren was het even een appje sturen en het werd geregeld.
Bedankt Charlie's Travels, Bedankt Seba en Ingrid voor het organiseren van deze geweldige ervaring en reis.







Geweldige reis, georganiseerd door Diederik en Brenda van Charlie's Travels😁.
Reis speciaal op je eigen wensen gemaakt. Met Charlie's travels kom je op plaatsen, waar je met een gewone reisorganisatie niet zult komen. Tevens zeer goede service, ondanks dat je zonder gids reist, was onze reisorganisatie dag en nacht bereikbaar. Via WhatsApp vaak al binnen enkele minuten een reactie.
Onvergetelijke ervaring! Ik zou iedereen een overnachting bij de Maasai stam, bij Reuben en zijn familie, aanbevelen. Tevens is de stadstour in Nairobi met de Savvy Riders erg leuk en bijzonder.

Bedankt!

Na wat onderzoek en offertes een goed gevoel overgehouden aan Charlie's Travels.
Ze hebben de verwachting zeker waar gemaakt. Naast de grote dieren ook Kenia goed leren kennen, mede door veel contact met locals en afwisselende programma..
Daardoor een beleving die onze verwachting heeft overtroffen en bij pech (met auto) of afwijking planning (chaufeur verlaat) stond Charlie Travels direct klaar en ging meteen oplossings gericht aan de slag. Mede hierdoor raad ik hun ook aan.



Well done....good driver....and finaly lunch at the Tin Roof café
Had a great day







We hebben zoveel afwisselende dingen gedaan die onze reis geweldig maakte. De hiking rond taita Hills en de rondrit met de Motors. Het zelf zoeken naar wildlife in Lumo,Amboselli en Lake Nakuru . En de ervaring bij de Masai slapen was echt een hoogte punt.
Op de fiets door hells gate met de heerlijke camping op Lake Naivasha wel heel dichtbij de nijlpaarden. Het ontspannende lake Baringo met een mooie boottocht en wandeling met de Giraffe op ruko eiland.
Het indrukwekkende drukke Nairobi met de ervaringen van de streetkids. Leuk om nu ook nog contact met ze te hebben.
Het rijden en wandelen door Kakamegaforest was een uitdaging en kregen enorm veel hulp van onze gids om er weer uit te komen met de auto.
De heerlijke dagen rond het victoriameer met de afwisseling van accomedatie was genieten.
Ook heel leuk om op Dunga Hill was gezellig om daar een borrel te drinken en heel gastvrij ontvangen.
We willen Thijs bedanken voor de organisatie en Edwin voor de vele steun die we soms nodig hadden onderweg. Het was allemaal goed geregeld maar soms voor de Kenianen niet altijd goed te vinden dat er betaald was.
Gelukkig altijd goed opgelost.
De laatste 2 dagen met chauffeur was wel even wennen van zelfstandig rijden naar meerijden.
De plek maakte veel goed en wat hebben we in de masai mara veel gezien.
Groet Mireille Stadt en Rogier en Koen Betjes









Charlies travels had hier leuke activiteiten voor. Safari hoort natuurlijk bij Afrika. Wij hebben een fietssafari gedaan! Super bijzonder! Want je denkt natuurlijk, "safari doe je gewoon in een busje". We zijn door de natuur en wildlife gefietst waar de LionKing op gebaseerd is! Je fietst dicht langs de zebra's en giraffes. Je krijgt zo’n goede kijk op het land omdat Charlies Travels je het land op een andere manier laat zien en locals erbij betrekt. Je kan echt een kijkje nemen in de cultuur. Een hele bijzondere reis en ervaring.




Wij zijn gestart in Nairobi en geïndigd in Diani. Ik was erg onder de indruk van de boottocht die wij hebben gemaakt om nijlpaarden te spotten. Wij zaten in leuke boten en de gidsen wisten meten waar de nijlpaarden waren. Hierdoor hebben wij er minstens 15 gezien!! Dit was geweldig, net zoals eigenlijk de gehele reis!

There was allways someone to contact in case of some trouble which was nice.








Bedankt Derek en Seba!!

Alles was echt goed geregeld door Thijs en de rest van het team van Charlie's Travels, big thanks for that!

1e ster - voor de zorgeloosheid! Samen met onze reisleidster Ingrid, de chauffeur en onze TOPCHEF konden we het avontuur optimaal beleven zonder logistieke haperingen!
2e ster - voor de wild-life! Je moet niet gek opkijken van een écht Afrikaans ‘zebrapad’ voor je auto along the way!
3e ster - voor de top accomodaties! de mooiste plekjes van Kenia (die hadden we zelf nooit kunnen vinden…!)
4e ster - voor het avontuur! Fietsen, hiken, klimmen of springen met de Masaai? Alles was mogelijk!
5e ster - voor Annemijn Dijkzeul & de gigantisch gevangen vis!
Een 5-sterren trip, een waanzinnig avontuur en zeker een aanrader!


Als je de Lion King in 4D wil meemaken; een enorme aanrader!
De rem op het tourbusje omdat een giraffe de weg oversteekt, tijdens het tandenpoetsen 3 hippo's in de achtertuin en niet te vergeten Mufasa himself op een meter van de jeep! Nagenieten met zonsondergang terwijl de kok je zelf gevangen vis op de BBQ gooit. En het is waar, de Masai springt echt hoog!Teleurgesteld kom je weer aan op Schiphol, al ben je toch wel opgelucht niet het huwelijksbootje te zijn ingestapt voor 20 koeien en 2 geiten als white Masai...
Een avontuur om nooit te vergeten!

Charlie will make you experience the real Africa. So if you are looking for something more than just visiting a bunch of African parks in premium lodges, he is your go to guy!
Charlie's Travels & Diederik, bedankt!














Grote plus was tourleader Diederik die perfect bij de groep paste en als eerste aanspreekpunt alles proactief regelde voor ons. Wat ons betreft dikke aanrader voor je reis!



























Bedankt!











They have a diverse group of people with a real love for travelling and adventure and you feel that in everything. Communication is swift and personal and they really create a unique experience for you.
The people we met and the places we've gone made this trip unique and we couldn't have done it without Charlie's Travels.

From day one of our initial planning to our departure of Kenya Charlie’s travel has been 24/7 support.
Our 2 weeks in Kenya were spent by discovering Nairobi and its city life, exploring Lake Naivasha and it’s beauty, motor biking through the middle of nowhere and living with Masai Rubens family in mount Suswa in manyatas , animal watching and safari drives in Masai Mara and relaxing/ energy refueling at the coast in Diani Beach.
Everything worked seamless and was better than I could have imagined. All accommodations and guides were stunning! I can highly recommend Charlie’s travel! One in a life time experience.
THANK YOU FOR EVERYTHING! Hope to discover more of Africa with you guys soon.





De aanwezigheid en voorbereiding van Charlie zorgt ervoor dat alles geregeld is en wordt, maar ook vooral dat je je geen zorgen meer hoeft te maken of dingen wel goed lopen. Een ding is zeker: het loopt anders dan gepland, maar het gaat altijd goed "Hakuna Matata".
Onze reis was verre van standaard en vooral ingegeven door de ervaringen van Charlie maar in de voorbereiding hebben we samen met hem dit echt tot onze reis kunnen maken en onze eigen wensen hierin te verwerken.
Dit land biedt zoveel moois aan natuur en mensen, zoveel heftige indrukken van een stad als Nairobi en een hele dikke partij tot in de late uurtjes op de verschillende mooie plekjes aan zee.
Voor ons een schitterende ervaring die ik iedereen aan kan raden als je in korte tijd echt avontuur mee wilt maken en een schitterende vakantie wilt hebben!


Aan enthousiasme geen gebrek. Aan assertiviteit trouwens ook niet. Last minute aanpassingen op het programma waren in een mum van tijd geregeld door de Nederlandse medewerker die meereisde. Of door de kok of twee chauffeurs die ook continue met ons meegingen. En dat is best prettig in een groep van 12 (bijna) veertigers met een eigen mening.
Al met al hebben we een fantastische trip gehad, die dankzij de betrokkenheid en het enthousiasme van Charles en zijn team op rolletjes liep! Dank jullie wel!!








Charlie bedankt!







Het programma zat strak in elkaar en was heel gevarieerd, aan alles was gedacht. Altijd koude drankjes tot onze beschikking, dansles krijgen van de locals en verhalen vertellen rond een kampvuur. Zeker een aanrader!



We gingen met 13 vriendinnen op stap, wat moeilijk zou kunnen zijn, maar er was voor ieder wat wils. Van motorsafari's, tot hiken en keihard met je billen op een hagelwit strand chillen en cocktails drinken. Tot in de kleinste puntjes verzorgd en aan alles was gedacht. Thanks Charlie!





Charlie heeft voor ons een mooie avontuurlijke reis geregeld op plekken waar ik zeker niet zelf aan gedacht zou hebben. En dat betaalt zich uit door op plekken te komen waar toerisme nog net in de kinderschoenen staat. Prachtige plekken zoals een villa op een klif op een eiland of overnachten op een eiland met locals waar je heen gaat via uitgeholde boomstamkano. Qua natuur werden we zeker niet teleurgesteld met prachtige landschappen, safari en een samenzijn met wilde gorilla's.


We went on (motor-) safari's (desert, jungle, savannah), sailed to Zanzibar, played soccer with Masai, had some delicious dinners, hiked the Usumbara Mountains, explored Nairobi (nightlife) and got to see the real Kenya and Tanzania!
A brilliant trip that I can definitely recommend to everybody!

Allemaal goed geregeld die al jaren in Oost Afrika wonen.






Charlie immediately got back to our initial inquiry and the targeted questions he sent really narrowed down our trip and began to tailor it to us from the get-go.
The Skype call with Cris sealed the deal and the speed with which our last minute trip was planned (and within our budget) was amazing.
Upon arrival we were pleasantly surprised when the driver handed us a local mobile phone, so our drivers could keep in touch, and Cris and Charlie could check in on us periodically.
It was the best of a lot of worlds - we had the freedom to travel around and do as we pleased, and travel as rough as we wanted - all while knowing that the next driver was lined up - it made for an incredible and worry-free experience. When little hiccups did arise, Cris and team were all over it and things were taken care of immediately.
Everything on our trip was a highlight - but the standout which I would HIGHLY recommend is the trip to Mt. Suswa to stay with Reuben and his beautiful family - a truly off the beaten track and authentic experience.
We will definitely be using Charlie’s Travels again in the near future to help plan our next adventure in Africa! If you’re looking for adventure, and a hands-on, tailored experience, definitely check these guys out!
Thanks again Charlie and Cris!! See you soon 🙂






if you are going there for the first time or you are not sure about visiting africa if you want a trip that full fills all your wishes or just an amazing trip without anything to worrie about just ask charlies travels��


















A trip to remember filled with pure experiences off the beaten track!
Highlights; Usambaras Mountains, Safari, Zanzibar Dolphins
Our African adventure into Tanzania started with a colleague of mine who referred us to Charles; “a bit of a crazy guy, organising unique and different trips, if that’s your thing.” So there we were, on a Skype call with Charles which was delayed a few times because he had to rescue some of his customers with a flat tyre. Dedicated, personal service.
Our personal program was made with a nice detailed itinerary to get excited about and then it was time to get on that plane. Then the fun started from the first minute; landing in Dar es Salaam and getting on a 5.30 bus into the middle of nowhere; a.k.a. Mombo.
Our hike in Mombo on Day 1 was immediately one of the highlights, no other tourist in sight and staying the night on top of the mountain (felt like on top of the world) with the local workers of Tembo chipboards. A sweet lady accompanied us during the home made dinner and taught us our first words of Swahili which we still remember now, more than a year later because of the way she wrote them down on a tissue with the biggest smile you will ever see; mbili ndizi (2 bananas) and counting from 1 to 10 proved very useful for the rest of our journey
After this we were a bit scared we already had experienced the highlight of the trip on day 1, but luckily there were the motorbikes to take us through the Usambaras Mountains with amazing views along the way. Stayed in Mambo viewpoint; cool and very personal eco-lodge.
Of course a trip to Tanzania would not be complete without going on Safari. With a cool small safari group and guide we saw everything, with the cherry on top being the leopard up close jumping down from its tree. No pain, no gain; putting up our tents in the pouring rain one night but after that enjoying delicious food from our chef.
We chose to end our trip with chilling on Zanzibar island, no complaints there 🙂 Charles arranged a dolphin swimming trip and this was amazing; we expected some zoo-like experience but nothing of the kind! On THEIR territory we were jumping on and off the boat to swim for our lives to try to keep up with the families of dolphins and hearing them communicate was extremely special.
Thanks Charles for this amazing and unforgettable trip! We enjoyed every second of it 🙂
Kim & Peggy















Pas op: reistijden kunnen tegenvallen in Afrika!












