BLOEMENTAPIJT IN TANKWA KAROO
Tankwa Karoo National Park is gelegen op slechts 4 uur ten noorden van Kaapstad, en ligt genesteld tussen de Cederbergen en de Klein Roggeveld Bergen. Het park is vooral bekend vanwege de grote diversiteit aan plantensoorten, waarvan veel zeer zeldzaam en uniek. Dit brengt een rijke vogelpopulatie met zich mee, en er zijn ook verschillende antilopen in het park te spotten van de zeldzame Cape Mountain zebra tot gemsbokken en springbokken.
De perfecte bestemming voor nieuwsgierige natuurliefhebbers! Na de lichte winterregen in juni en juli, ontstaat hier in het voorjaar (tussen augustus en oktober) een kleurrijk bloementapijt van wilde bloemen, die worden afgewisseld met de weerbare vetplanten die het hele jaar in de Karoo te vinden zijn. Tankwa Karoo is een plek van stilte en rust.. Hier zie je stofwolken rustig zweven over het eeuwenoude landschap, en verandert de kleur van de grond met de stand van de zon. ‘s Avonds geniet je hier van een eindeloze en indrukwekkende sterrenhemel! Zelfs wanneer je niet zweverig bent, zul je hier moeiteloos kunnen mediteren.
ELANDSBERG VIEWPOINT
Met een 4×4 kan je naar het Elandsberg Viewpoint rijden voor een mooie kiekje. Geen dikke terreinwagen? Afhankelijk van de tijd van het jaar kun je dit ook hiken: wel een behoorlijk pittige route! Must-do: rijd de Gannaga Pass! Een prachtige, onverharde weg die zo’n 548 meter omhoog gaat door het Roggeveld-gebergte, van de uitgestrekte vlaktes van de Tankwa Karoo tot de hoogvlakten bij Middelpos.
De ruwe schoonheid en eindeloze vergezichten maken dit een unieke ervaring. De pass heeft uiterst scherpe haarspelden en bochten dus goede driving-skills zijn vereist. Er is een goede mogelijkheid dat je de indrukwekkende Black Eagles spot aangezien de hoge bergkammen ideaal zijn voor hun nesten. Halverwege de pass vind je een bos van de bijzondere Botterbomen: een dwergachtig boompje met bijzondere bladeren, zo uit een sprookjesboek.